Kas ir 3D skenēšana?

Informācijas apkopošana (objekta uzmērīšana), kas ļauj  iegūt objekta formas dublikātu digitālā formā. Iegūto 3D modeli apstrādes programmās iespējams pārveidot, mainīt tā izmērus, likvidēt oriģinālā objekta nepilnības un izgatavot to tiešas vai pārveidotas kopijas ar 3D printēšanas vai CNC frēzēšanas tehnoloģijām.

Kādas ir 3D skenēšanas izmantošanas iespējas?

  • Reversā inženierija – Iespējams reproducēt sarežģītas formas detaļas, kuras nav iespējams nomērīt ar tradicionālajam mērīšanas metodēm, kā arī nav saglabājusies detaļu tehniskā informācija;

  • Automašīnu restaurācija;

  • Automašīnu detaļu izgatavošana pēc klienta vēlmēm, saglabājot automašīnas oriģinālās stiprinājuma vietas un plūdlīnijas;

  • Ar roku veidotu galdniecības objektu pielāgošana CNC frēzēšanai;

  • Skulptūru digitalizācija un reprodukcija;

  • Cilvēku skenēšana (medicīna, suvenīri, dāvanas, kāzu kūku figūriņas, mode u.c.);

  • Kvalitātes kontrole saražotajai produkcijai, piemēram, ražojumu ģeometrijas novirzes noteikšana un iespējamo problēmu analīze;

Sarežģītu formu izmēru iegūšana

Reversā inženierija

Produktu digitalizācija

Automašīnas virsbūves restaurācija

Kvalitātes kontrole

Kādu skeneri mēs izmantojam un kādas ir tā iespējas?

Mēs izmantojam profesionālo Artec Eva gaismas skeneri, kas ļauj iegūt teksturētu objekta modeli ar 0,1 mm precizitāti. Ar Artec Eva iespējams noskenēt detaļas, kuru izmēri ir sākot no 10x10x10(cm) līdz pat 400x400x400(cm). Skenēšanas darbus var veikt gan izbraucot pie objekta, gan mūsu birojā.

Kādus projektus esam realizējuši, izmantojot 3D skenēšanu?

Automašīnas virsbūves elementa izstrāde

Lietojot 3D skenēšanu tika izveidots auto virsbūves elements, kura stiprināšanai tiek izmantoti oriģinālie stiprinājumi. Izstrādātais modelis tika izmantots kompozītmateriālu tehnoloģiskās formu izveidei, kura nepieciešama sērijveida ražošanai.

Lidmašīnas virsbūves daļas skenēšana un pārveidošana

Tika veikta lidmašīnas virsbūves daļas skenēšana un pārzīmēšana, lai varētu izgatavot jaunas detaļas, likvidējot bojājumus.

Sarežģītas formas lējuma modeļa izstrāde pēc skenējuma

Izmantojot 3D skenēšanu, tika modelētas detaļas, kuras ir grūti nomērīt ar tradicionālajām mērīšanas metodēm.

Motocikla aizsargrāmja izstrāde

Tika izstrādātas motocikla aizsargrāmis, kas zīmēts, izmantojot noskenēta motocikla datus, lai nodrošinātu savienojuma vietu precizitāti.

Automašīnas gaisa filtra pievadkanāla izstrāde

Tika veikta sporta automašīnas motortelpas skenēšana, lai izveidotu gaisa filtra pievadkanālu, kuru var ievietot motortelpas brīvajā vietā.

Automašīnas motora pārsega skenēšana

Tika skenēts automašīnas motora pārsegs, lai būtu iespējams pārveidot pārsega dizainu pēc klienta vēlmēm, saglabājot oriģinālos izmērus un stiprinājuma vietas.

Koka detaļu skenēšana

Tika skenētas ar roku izgatavotas koka detaļas, lai iegūtu datorizētu 3D modeli, kuru iespējams izmantot izgatavošanai ar CNC frēzēšanu.

Retro Audi Scan.png
Retro automašīnas skenēšana

Tika veikta retro automašīnas skenēšana, lai veiktu mērījumus un noskaidrotu cik ļoti automašīna laika gaitā ir deformējusies. 

Vadības sviras skenēšana

Tika skenēta lidmašīnas vadības svira, kura pēc tam tika modelēta un izgatavota ar 3D printēšanas tehnoloģiju.

BMW Scan.png
Automašīnas virsbūves elementa skenēšana un modeļa izstrāde

Tika veikta automašīnas virsbūves detaļas skenēšana un pēc iegūtajiem datiem veidots modelis, kā arī no jauna tika izveidotas oriģinālajā detaļā bojātās virsmas.

Automašīnas paneļa skenēšana un modeļa izstrāde

Izmantojot 3D skenēšanu, tika modelēts automašīnas panelis. Skenēšana palīdz nodrošināt savienojuma vietu precizitāti.

Mercedes scan.png
Pilna automašīnas skenēšana

Tika veikta pilna automašīnas skenēšana, iegūts datorizēts 3D modelis un ar 3D printēšanas tehnoloģiju izgatavota maza automašīnas kopija.

Laiva.JPG
Kanoe laivas skenēšana

Tika veikta kanoe laivas 3D skenēšana un pēc iegūtajiem datiem izveidots modelis, lai atvieglotu izmaiņu ieviešanā produktā un pēc tam izgatavošanā.